گراش فردا

این وبلاگ متعلق به هیچ گروه و حزبی نیست و مردمی اداره می‌شود

نامه تشکر نمایندگان مجمع استان فارس از آیت الله جنتی

خبرگزاری مجلس شورای اسلامی:

 نماینده مردم شیراز در مجلس شواری اسلامی با اشاره به مشکلات استان فارس تاکید کرد: ضعف مدیریتی یکی از موضوعاتی که از مدت‌ها قبل محل اختلاف در این استان بوده است.

"جعفر قادری" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه تغییراتی در سیستم مدیریتی استان فارس رخ داده است، گفت:با توجه به تغییرات مدیریتی که صورت گرفت متاسفانه وضعیت متزلزلی در استان داریم و همین وضعیت باعث شده بیشتر پست‌ها از جمله فرمانداری، معاونت استانداری و بعضی اداره‌ها از سوی سرپرست اداره می شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس  تصریح کرد: عدم اشراف و تسلط مدیران جدید به مسائل و حوزه های کلان ملی و استانی باعث شده است، نمایندگان برای جذب سرمایه و منابع مالی برای استان کمتر در تهران حضور داشته باشند به همین دلیل امسال از لحاظ تامین اعتبارات استان فارس وضعیت مناسبی ندارد.

قادری با تاکید بر اینکه استان فارس با خشکسالی و بی توجهی در راه اندازی واحدهای تولیدی روبه رو است، گفت: این مسائل و عدم تسلط مدیریت به مشکلات باعث شده است نرخ بیکاری استان فارس در آماری که در تابستان سال جاری اعلام شده است به 24 درصد برسد.

این نماینده ادامه داد: از سوی دیگر بخش قابل توجهی از تسهیلات نظام بانکی که باید در استان جذب شود به خارج از استان برده می شود، در واقع این تسهیلات سرمایه هایی است که باید در اختیار بخش خصوصی برای ارتقا وضعیت استان قرار گیرد.

عضو مجمع نمایندگان استان فارس تاکید کرد: در عملکرد مدیریت اصولگریان استان اختلاف افتاده است و تنش بسیار بین نمایندگان و مدیران استان وجود دارد، به گونه ای که عزل و نصب بسیاری از ادارات کل از جمله فرمانداری ها بدون در نظر گرفته شدن نظر نمایندگان صورت می گیرد و به نوعی نیروهای به کار گرفته شده با نمایندگان زاویه دارند.

به گفته این نماینده، مجمع نمایندگان استان فارس از راه های مختلف مسائل را به گوش مسئولان ملی و کشوری رسانده اند و هر کدام پس از مطلع شدن از وضعیت این استان اقداماتی انجام داده اند.

قادری تاکید کرد: آخرین عکس العمل را آیت الله جنتی پس از سفر چند روزه خود به این استان داشتند؛ دبیر شورای نگهبان مسائل این استان را در خطبه نماز جمعه مطرح کردند و این نشان دهنده آن است که ضعف مدیریتی گریبان استان فارس را گرفته است.

نماینده مردم شیراز اظهار داشت: به همین جهت 12 نفر از 17 نماینده استان فارس در نامه ای از صحبت های دبیر شورای نگهبان حمایت کردند و بر مشکلات مدیریتی استان صحه گذاشتند.

قادری تاکید کرد: امیدواریم با متذکر شدن آیت الله جنتی دولت نسبت به حل مشکلات استان فارس اقدامات لازم را انجام دهد.

این نامه به شرح زیر است:

 

+

-انتقاد آیت الله جنتی از دولت بخاطر استاندار جوان فارس

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم دی ۱۳۸۹ساعت 23:6  توسط گراش فردا  | 

 
با کلیک بر روی ۱+ ما را در گوگل محبوب کنید