گراش فردا

این وبلاگ متعلق به هیچ گروه و حزبی نیست و مردمی اداره می‌شود

نخستين عمل جراحي قلب باز درگراش فارس،انجام شد

خبرگزاری ایرنا:

نخستين عمل جراحي قلب باز درگراش فارس،انجام شد
نخستين عمل جراحي قلب باز با موفقيت بر روي بيماري 47 ساله در بيمارستان امير المومنين علي (ع) شهرستان گراش انجام شد.
فوق تخصص جراحي قلب و عروق بيمارستان شهرستان گراش و جراح اين عمل ، پنجشنبه در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: در اين عمل مهم جراحي، سه گرافت براي بيمار گذاشته و از پمپ قلب و ريه نيز استفاده شد.
دكتر ناصر ملكي افزود: در هنگام اين عمل جراحي هيچگونه مشكل و مانعي براي اين بيمار به وجود نيامد و وي بدون هيچ عارضه اي به بخش ICU بيمارستان منتقل شد.
اين پزشك جراح بيان داشت:شهرستان گراش ، پس از شهرستان رفسنجان (استان كرمان) دومين شهرستان در كشور است كه عمل جراحي قلب باز در آن انجام شده است.
وي اضافه كرد: با پيگيري هاي مكرر مسوولان اين بيمارستان و همچنين همكاري دانشگاه علوم پزشكي شيراز و وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي ، يك مركز مجهز در بيمارستان شهرستان گراش تدارك ديده شده است كه همانند بيمارستان هاي مراكز استان ها و حتي دنيا، از استانداردهاي لازم برخوردار است و بيماران قلبي مي توانند براي مداواي
خود به اين مركز مراجعه كنند.
ملكي گفت: بخش قلب و عروق بيمارستان شهرستان گراش مي تواند مكان مناسبي براي بيماران قلبي استان فارس و همچنين استان هاي جنوبي كشور باشد و اينگونه از بيماران مي توانند علاوه بر برخوردار شدن از امكانات و خدمات درماني اين بيمارستان در وقت و هزينه خود نيز صرفه جويي كنند.
شهرستان گراش در فاصله 355 كيلومتري جنوب شرقي شيراز، واقع شده است.ك/3
7371 /679 /675

+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم آذر ۱۳۸۹ساعت 13:25  توسط گراش فردا  | 

 
با کلیک بر روی ۱+ ما را در گوگل محبوب کنید